Круглий стіл "Майбутнє українських медіа”

11.07.2017

9 липня о 18:00 в Українському інституті майбутнього відбудеться круглий стіл за підсумками дослідження "Майбутнє українських медіа".

Спікер:

політичний оглядач Наталія Іщенко - автор дослідження "Майбутнє українських медіа”

Модератор:

виконавчий директор "Українського інституту майбутнього" Віктор Андрусів

Учасники:

Катерина Яресько - завідувач кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені С.Кузнеця

Євген Магда - доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, виконавчий директор Центру суспільних відносин, автор книги "Гібридна війна. Вижити і перемогти"

Володимир Головко - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ, автор книги "Окупація Криму"

Світлана Єременко - виконавчий директор Інституту демократії імені Пилипа Орлика, автор книги "Терикони під літаком"

Ольга Лень - ведуча авторської програми ESPRESO.TV

Лариса Волошина - ведуча авторських програм на Телеканал ATR

ТЕЗИ (з дослідження):

1. Ми маємо ознаки серйозної проблеми - неспівпадіння тем, що цікавлять експертну аудиторію і тем, яким приділяють увагу ЗМІ. Ця проблематика, звичайно, потребує більш ґрунтовного та масштабного дослідження, але очевидно, що медіа, якщо вони хочуть утримати експертну аудиторну групу, мають орієнтуватися не тільки на замовників та інвесторів, не тільки на "широку громадськість", але і на експерту-спільноту.

Ключовою вимогою від експертного середовища до журналістів України є

підвищення якості матеріалів, професійності журналістів.

наявність якісних аналітичних матеріалів,

відсутність упередженої інформації та замовних матеріалів.

Якщо українські медіа не приділять більш уваги підвищенню якості своєї роботи та не позбавляться суб’єктивності та "джинси", то якась частина суспільства (експертне середовище), по-перше, стане читати тільки вузькопрофільні ЗМІ, по-друге – переключяться – всюди, де це можливо – на зарубіжні медіа, і, по-третє – "з головою" порине в соціальні мережі.

2. Практично одностайна негативна оцінка зусиль української влади, спрямованих на захист від гібридної агресії Росії; побажання збільшити присутність в медіа-поле теми "Безпека держави"; рекомендації краще висвітлювати в ЗМІ теми рішення проблеми Донбасу і Криму, говорять про те, що експертне середовище вважає, що владі треба більше займатися питаннями захисту країни, питаннями повернення окупованих територій, і більше про це розповідати журналістами. В свою чергу, ЗМІ мають про це більше писати. Більше, ніж про інші вже "розкручені" проблеми– корупцію, боротьбу зі злочинністю, екологію.

Негативна оцінка діям української влади в забезпеченні оборони в гібридній війні від експертів може пояснюватися, зокрема, і тим, що експертне середовище відчуває дефіцит в медіа-поле проукраїнських нарративів, не бачить перемоги проукраїнської повістки дня саме в контексті конфлікту із Росією. Якщо медіа мало пишуть про рішення проблем Донбасу та Криму (в тому числі і про успіхі влади на цьому шляху), якщо для журналістів не є пріоритетною тема державної безпеки, у експертної аудиторії складається враження, що Україна недостатньо захищена під час гібридної війні.

Логічно, що головним кроком, який має зробити Україна для посилення свого захисту в інформаційної сфері, за результатами дослідження виявилося сприяння розвитку власних ЗМІ. Українські медіа зможуть задавати повістку дня, актуальну саме для України і просувати саме українські нарративи.

Захід відбудеться в приміщенні Українського інституту майбутнього за адресою: м. Київ, вул. Гончара 65, 6-поверх.

Вхід вільний, за умови попередньої реєстрації у формі: https://goo.gl/forms/f829IGQvd7jkhmU62

Інформація оперативно оновлюється на сторінці події у Фейсбук: https://www.facebook.com/events/315858885511250

Сайт: https://uifuture.org/post/kruglij-stil-majbutne-uk...

____________________________________________________________________________________________

Український інститут майбутнього – це незалежний аналітичний центр, що прогнозує зміни і моделює можливі сценарії розвитку подій в Україні; надає компетентну оцінку українським подіям, формулює конкретні рекомендації до дій; пропонує ефективні рішення; пропонує майданчик для дискусій на актуальні теми.

Місія "Українського інституту майбутнього" – проектування успішного майбутнього України, через експертні дослідження і дискусії, що стимулюватимуть ухвалення якісних політичних рішень як в українській, так і в міжнародній політиці.

Являє собою спільний проект представників українського бізнесу, політики і громадського сектора. Заснований у 2016 році.