Майбутнє науки в Україні: місія (не)можлива?

07.06.2018

19 червня о 19:00 в Українському інституті майбутнього відбудуться експертні дебати на тему "Майбутнє науки в Україні: місія (не)можлива?"

Учасники:

Юлія Безвершенко — кандидат фізико-математичних наук, заступниця голови Ради молодих вчених НАН України

Анатолій Загородній — віце-президент НАН України, директор і завідувач відділу теорії та моделювання плазмових процесів Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, академік Національної академії наук України, професор, доктор фізико-математичних наук.

Олексій Колежук — професор Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заступник голови Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій

Олексій Скрипник — народний депутат України, голова підкомітету з питань інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, співзасновник Українського інституту майбутнього

Інна Совсун — віце-президент Київської школи економіки, перша заступниця Міністра освіти і науки України (2014-2016 р.р.), старший викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

Представник МОН (уточнюється).

Теми для обговорення:

Зміни у моделях управління наукою невідворотні, але для того, аби зберегти науку в Україні та перетворити її на двигун інноваційного розвитку необхідні зміни у системі менеджменту наукової сфери. Існує доволі широкий спектр позицій від консервативних до радикальних. Формат публічних дебатів – неідеальний формат для пошуку рішень, проте він допомагає виділити з інформаційного шуму ключові стратегічні дилеми.

Чи можна порятувати ситуацію лише збільшенням фінансування, обмежившись певною оптимізацією наявної структури НАН України?

Чи реально перетворити українську Академію наук з мережею дослідницьких інститутів на аналог німецького Товариства Макса Планка або Асоціації Лейбніца?

Чи не доведеться «поставити хрест» на НАН України і зробити ставку на корпоративні R&D?

Якою має бути роль університетів у розвитку науки? Що наука можу зробити для бізнесу, а бізнес – для науки?

Вхід на захід вільний, за умови попередньої реєстрації.

Акредитація журналістів.

Сторінка заходу на Facebook.