Системи голосування, вибори і маніпуляції. Погляд теорії ігор

11.10.2018

Ласкаво просимо на унікальну подію, яка буде цікава усім, хто прагне розвиватися та хоче оволодіти ефективними стратегіями досягнення результату впродовж життя.

У четвер, 11 жовтня о 18:30 Український інститут майбутнього запрошує на інтерактивну лекцію з елементами гри про те, як працює закон великих чисел. Ви переконаєтеся в тому, що прикладна математика - дуже важлива річ, яка часто змінює хід історії. Зрештою, саме цифри вирішуватимуть підсумок майбутніх виборів Президента.

До чого тут вибори? Пояснимо. 

При зустрічі хоча б двох людей виникає проблема узгодження інтересів. Особливо важливою вона стає, коли кількість людей стає значною, а рішення, яке необхідне ухвалити - важливим. Одним зі способів знаходження таких рішень є голосування. По суті голосування акумулює велику кількість поглядів людей на проблему і (в ідеалі) вибирає одну альтернативу, яка має відображати думку усієї групи. 

На сьогодні існує велика кількість дуже різних систем визначення результату у спорті, телевізійних шоу, різноманітних конкурсах і, звичайно, політиці. Різні системи голосування мають різні властивості, але не існує єдиного ідеального механізму. Виявляється, що це не просто так, є причина (в тому числі за її розкриття Кеннет Арроу отримав нобелівську премію з економіки). 

Теорія ігор розглядає цю ситуацію з точки зору стратегій, які можуть використати учасники голосування для досягнення найкращого результату. Оскільки кожен гравець ухвалює рішення незалежно та самостійно (принаймі в ідеалі), то зміна правил гри можуть вплинути на поведінку виборців. Наприклад, поява у списку кандидата-спойлера, який відбирає голоси у лідера, може суттєво змінити результат. Це найпростіша можлива маніпуляція. На лекції-грі будуть розглянуті інші способи стратегічного впливу та різні парадокси, що можуть виникнути при голосуванні.

Усі охочі зможуть стати учасниками гри, де головним завданням буде - мислити стратегічно задля досягнення оптимального результату. 

Розкриє тему та сутність теорії ігор наш гість - кандидат фіз.-мат. наук, доцент Олексій Ігнатенко. 

Умови участі: 
- попередня реєстрація за лінком: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceM8AYMl9k9fEB-rUIM8cokgdtJm2v3ifg9q1M3bozW9F-LQ/viewform?c=0&w=1

- благодійний внесок від 200 грн.
Сплатити можна безпосередньо перед початком події або онлайн: 5169 3305 0924 2936 (корпоративна картка Українського інституту майбутнього, зареєстрвана на ім'я Юрія Романенка).

З організаційних питань звертатися до експерта з питань освіти УІМ Мykola Skyba: 0660596335

Вдалої гри :)