Що буде з українськими ВНЗ в майбутньому?

18.12.2018

18 грудня о 18:00 в приміщенні Українського інституту майбутнього (за адресою вул. Олеся Гончара, 65) відбудеться презентація дослідження «Майбутнє університетів», зокрема, його першої частини «Еволюція університетів. На порозі невідомого майбутнього».

Університети світового класу можуть цілком впевнено дивитися у майбутнє на найближчі 50 років. А якими є перспективи української вищої освіти?

«Перше з чим ми стикнулися – це необхідністю нового концептуального словника, який би адекватно описав природу університету у світовому контексті. Частина перша проекту «Майбутнє університету», по суті, і є таким словником. Далі послуговуючись ключовими поняттями нам слід разом відповісти на запитання: для чого нашій країні потрібна вища освіта, і яким має бути новий український університет?» - зазначає координатор проекту Микола Скиба.

Україна посідає 88 місце за Індексом людського розвитку, в основному завдяки доступності освіти.  Однак у глобальних рейтингах університетів наразі присутні лише 4 наших ВНЗ (з 289) – причому жодного у топ-500. Виїзд молодих українців на навчання за кордон набуває масового характеру. Закон «Про вищу освіту», ухвалення якого 2014 року сприймалося як прогрес, у підсумку виявився тупцюванням на місці. На початку 2018 р. в МОН вже анонсували підготовку нового законопроекту.

Тож на презентації поговоримо про:

  • Перспективи нового законопроекту
  • Реформу вищої освіти в цілому
  • Переосмислення і «перевинайдення» нового українського університету

Спікери:.

Сергій Бабак, доктор технічних наук, співзасновник Ukrainian Heritage Foundation, куратор освітнього напряму Українського інституту майбутнього

Ксенія Семенова-Шелевицька, комунікаційна координаторка мережі академічних інкубаторів YEP на конкретних кейсах показала як сучасний університет функціонує в екосистемі інновацій та які перспективи і можливості відкриваються для українських ЗВО

Михайло Крікунов, бізнес-консультант, декан Київської бізнес-школи

Микола Скиба, експерт з питань освіти Українського інституту майбутнього

Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки

Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН

Віктор Андрусів, виконавчий директор Українського інституту майбутнього

Реєстрація за посиланням є обов’язковою умовою участі.