Глен Грант

Глен  Грант

Експерт з національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього

Випускник Королівської військової Академії в Сендхерсті, штабних курсів підготовки молодшого офіцерського складу у Вермінстері та Коледжу Об'єднаного штабу оборони Королівського військово-морського коледжу у Грінвічі. Пройшов курс Командуючих офіцерів армії та курси з операцій повітряних та військово-морських сил. Основна робота впродовж останніх двадцяти років полягає в проведенні реформ та здійсненні змін в установах з охорони та безпеки в Європі.

Працював в міністерствах оборони України, Латвії, Естонії, Болгарії, Чорногорії, Молдови, Словенії, Польщі, Косово, Сербії та Чилі. Діяльність передбачала підтримку змін у сфері оборони та безпеки на усіх рівнях, а саме: написання "Білих книг", проведення оглядів з питань стратегічної оборони, переформування планів, сил та бюджетів, написання законів, а також навчання новим концепціям та методам оборони.

Був офіційним наставником для багатьох вищих посадових осіб. Надавав підтримку більш широким питанням безпеки: боротьба з корупцією, безпека кордонів, в'язниці та умовне засудження, відмивання грошей та тяжкі злочини.  У квітні 2018 року перебував у Словенії, переглянув їхній нещодавній аналіз питань оборони.

Протягом 37-річної кар'єри військового Глен командував військовою в'язницею Великобританії та артилерійською батареєю з 8 артилерійськими установками. Працював з оперативним складом та поліцейськими службовцями в штабі Першого Британського корпусу, штабі СВ, Міністерстві оборони Великобританії, Багатонаціональному центрі керування діями авіації авіаційного штабу НАТО 5 в Італії та з персоналом чотирьох бригадних штабів. Така діяльність передбачала його підтримку багатьох військових дій Великобританії, включаючи в Північній Ірландії, під час обидвох війн в Перській затоці, а також в Боснії та Косово.

Глен завершив кар'єру у ролі військового аташе Великобританії у Фінляндії з подальшими службами в Латвії та Естонії. За цей час він був радником Президента Естонії Мері з питань вступу до НАТО. Вийшов зі складу армії в 2006 році в ранзі підполковника і став радником Міністра оборони Естонії Юргена Лігі.  

У 2016 - 2017 роках Глен був менеджером проектів в МО України, працюючи впродовж року над проектом "Реформування системи житлового забезпечення військовослужбовців" за фінансової підтримки Великої Британії.

У 2018 році Глен опублікував революційну статтю з реформування української армії у виданні "Kyiv Post", яка була публічно визнана і водночас засуджена, проте згодом автор був номінований виданням "KyivPost" як реформатор місяця.

Він є кваліфікованим інноваційним менеджером зі ступенем магістра з Лідерства змін Йоркського університету святого Джона у Великобританії.  

Викладає у Ризькій бізнес-школи в Латвії, проводячи лекції на бакалавраті з ділового адміністрування в галузі стратегії, управління людськими ресурсами, управління кризовими ситуаціями та підприємництва. Він вивчає фінансові аспекти та процес ухвалення рішень у посткомуністичній Європі. Будучи бізнес-консультантом, він працював над переформуванням компаній в таких різноманітних сферах, як рекрутинг, видавництво, сільське господарство, телекомунікації та роздрібна торгівля предметами розкоші. Він також співпрацює з декількома членами парламенту Латвії в діяльності з розробки політики. Глен регулярно виступає на міжнародних конференціях, що охоплюють широке коло питань, а саме останні зміни в Загальному регламенті ЄС щодо захисту персональних даних у сфері бізнесу, охорони здоров'я, інформаційної безпеки та навіть реабілітації сексуальних правопорушників.

Глен отримав другу кар'єру в ролі міжнародного спортсмена, будучи запасним членом команди в забігу на одну милю за чотири хвилини. Він брав участь у трьох чемпіонатах світу з легкоатлетичного кросу, а також в Іграх Співдружності, де він встановив національний рекорд Уельсу на 1500 м. Він є менеджером британської команди з легкої атлетики та спортивного орієнтування, а також на міжнародному рівні тренував біг, сучасні п'ятиборства, триатлон, лижний крос, біатлон та спортивне орієнтування. Він все ще регулярно бере участь у змаганнях та тренує спортсменів у Фінляндії, Латвії та США.

Запросити експерта на інтерв'ю можна за телефоном: +38 (044) 537-17-78, +38(063)5860215.

електронною поштою: uifuture@gmail.com із темою листа "Експерт на інтерв'ю"

Сторінка на Facebook: www.facebook.com/UkrainianIF

Канал у Telegram: https://t.me/uifuture