Анатолій Амелін прокоментував "закон" про списання боргів кримчан перед банками України

20.09.2017

Директор програми Економіка Анатолій Амелін прокоментував рішення, ухвалене самопроголошеним парламентом Криму "Про підстави і порядок ухвалення рішень про реструктуризацію боргів позичальників", що дозволить повністю списати борги кримчан за взятими в Україні кредитами до 5 мільйонів рублів.

"Закон вступає в силу через десять днів після його офіційного опублікування", — йдеться в тексті "документа", на який посилається російська агенція ТАСС.

- Подане рішення було передбачуваним, і більшість позичальників з 2014 року припинили обслуговувати кредити. Українські банки давно на ці кредити сформували резерви, що відобразилося на їх фінансових показниках 2014 — 2015 років. Більш того, багато позичальників юрособи змінили реєстрацію на російську. У правовому полі стягнути ці кредити вкрай важко. Враховуючи таке рішення, гадаю, було б правильно пред'явити претензії не до позичальників, не до ради Криму, а до Російської Федерації, з вимогами компенсувати завдані збитки. Питання: хто буде висувати вимоги?
Логічно було б із вимогами вийти українським банкам, але після того, як Україна офіційно висуне у судовому порядку вимоги до РФ із компенсацією нанесених збитків, — прокоментував Анатолій Амелін.

Згідно з проектом, фізичні і юридичні особи, які мають заборгованість перед українськими банками до 5 мільйонів рублів, повністю звільняються від її погашення. Крім того, повне списання боргів передбачене також для соціально незахищених громадян, у тому числі інвалідів, непрацюючих пенсіонерів, опікунів-неповнолітніх.