Майбутнє та оцінка знакових подій

28.12.2016

В очікуванні 2017 р. респонденти розмірковували над подіями, які можуть трапитись наступного року. 37,2% відкидають принципові зміни, проте 23,9% вважають, що наступного року у нас відбудуться дострокові вибори до Верховної Ради, а 17,2% - що дострокові вибори Президента, при цьому 7,6% прогнозують насильницьке повалення П.Порошенка. Кожен десятий припускає, що у 2017 р. Росія почне новий наступ на Україну. Втішає, що є частина респондентів, які з оптимізмом дивляться в наступний рік: 21,6% очікують на появу нових політичних лідерів, які почнуть змінювати країну на краще, а 12,1% переконані, що Україну очікують стабілізація і економічне зростання.

Разом з тим 45,4% респондентів вважають, що проведення дострокових виборів до ВР поки не на часі, хоча 37,7% переконані в їх необхідності.

Якщо дивитись на більш далеку перспективу, то 21,2% опитаних вважають, що через 15 років Україна вже буде у складі Європейського союзу і досягне рівня розвитку країн Центральної Європи; 13,7% - Україна буде сильною позаблоковою державою з потужною економiкою, армiєю i флотом; 8,5% - Україна створить вiйськовий та економiчний союз iз Польщею, Литвою та iншими країнами Балто-Чорноморського регiону. Проте на думку 18,1% респондентів Україна буде залишатися такою ж корумпованою i слабкою як сьогоднi; 10,9% - Україна буде розiрвана сусiдами на частини; 6,4% - Україна буде або цiлком, або частково поглинута Росiєю. Таким чином, 43,4% опитаних налаштовані на позитивні зміни протягом 15 років, а 35,4% - на негативні.

Надію на краще майбутнє України кожному третьому респонденту з числа опитаних дає поява нового покоління політиків і громадських діячів (33,1%), кожному десятому – укріплення відносин України із Заходом (10,9%). Для 8% опитаних це дорослішання української нації за 25 років незалежності, а також ослаблення олігархів. Для 6% - швидке розповсюдження інформації, а також технологічна революція, яка створює нові можливості. Проте кожен п’ятий опитаний не бачить перспектив на краще майбутнє України.

Найбільшою загрозою для майбутнього України на думку 71% респондентів є корупція, половина респондентів вказали також політиків і олігархів, 30% - Росію, а 23% вважають, що загрозою для України є самі українці.