Амелін: 2019 – рік вибору майбутнього, але Україна рухається у минуле

14.12.2017

Джерело: "Новое время"

2019 рік – рік вибору майбутнього. Але поки ми рухаємося в минуле. І це наша відповідальність, адже це ми обрали тих, хто вибрав цей шлях

Ми, українці, мріємо жити в комфортній і безпечній країні, мати свободу підприємництва, слова, волевиявлення. Для нас важливі робочі правила, як в Європі, і якість життя наших сімей. Євромайдан чітко показав вектор, вибраний українцями.

Минуло три роки надій, праць і руки знову опускаються. Не знайшовши Європи в Україні, українці їдуть туди, де вона є.

Економіка слабкими конвульсіями стала подавати ознаки життя, але вони настільки слабкі, що навіть через 10 років у нас немає шансів повернутися до піку 2008 року, особливо при збереженні поточних темпів.

Читайте також Український інститут майбутнього опублікував обкладинку "2018: виклики і можливості"

Нові старі еліти, які прийшли до влади на романтичних гаслах Майдану, показують найгірші прояви часів Януковича. Вони зробили висновки і багато чого навчилися. Їхня англійська прекрасна та емоційна, вони говорять правильні речі, показують гарні презентації, багато обіцяють, але цукерок під красивою обгорткою не виявилося.

Україна втрачає людей, інтелектуалів, підприємців, просто робітників.

Українці втрачають свободу.

Не створивши умов для свободи підприємництва, для інвестицій, не накопичивши «жирок», ми знову перебуваємо в залежності у МВФ і зовнішніх керманичів.

Українці втрачають свободу слова. Телевізійні кнопки знову в одних руках. У соцмережах армія тролів і ботів заглушають здоровий глузд.

Читайте також Прогноз 2018: інфляція вийде з-під контролю Нацбанку

Українці втрачають захист.

Відсутність правил розбещує. Каста елітарних баронів перебуває поза законом і правилами, суди зберегли залежність від телефонного права. У суді в пошуках справедливості підривають гранати. Красномовно.

Українці втрачають надію.

У нас залишився єдиний шанс взяти відповідальність за своє майбутнє в свої руки. І цей шанс буде в 2019 році.

Це не тільки рік ефемерних поки реформ, нових надій і очікувань:

– вільного ринку землі, який дасть можливості мільйонам українців, а Україні – економічний розвиток;

– накопичувальної пенсійної системи, яка формує для українців справедливий рівень пенсій, а не подачку під нові вибори;

– відмови від податку на прибуток підприємств, які змінюють роль України в глобальному рейтингу одержувачів інвестицій, а значить, зростання економіки і рівня життя.

– справедливого правосуддя і появи чесних судів, які роблять усіх українців рівними, а правила дійсними.

Читайте також Затишшя перед бурею: UIF готує аналітичний прогноз на 2018 рік

Це не тільки рік можливих надій, а й рік потенційного дефолту. За п'ять років ми повинні виплатити понад $40 млрд зовнішнім кредиторам, на що грошей Україна не має. Такого року у нас ще не було.

2019 – рік вибору. Вибору нашого майбутнього і наших агентів для його будівництва.

2019 рік – рік виборів президента, від якого залежить рівень підтримки України зовнішніми партнерами, рік обрання головнокомандувача, від якого залежить безпека українців і закінчення війни, рік обрання гаранта Конституції і гаранта дійсних правил, чого до сьогодні ніхто зробити так і не зміг.

2019 рік – рік вибору вектора розвитку України.

Обираючи парламент, ми обираємо тих, хто керує нашими долями наступні п'ять років і вибирає вектор розвитку України на 20 років. Чи прямуємо ми в новий світ, лишаємося в старому чи припиняємо існувати. Це наш вибір.

Обрані нами не лише приймають закони, за якими жити нам, вони призначають команду управлінців – Кабінет Міністрів, де кожен міністр сьогодні – антикризовий менеджер, відповідальний за стратегію свого сектора і всієї України, а отже, і майбутнє українців.

Про ефективність менеджерів, найнятих раніше українцями, красномовно говорить їхній гаманець і впевненість у завтрашньому дні.

2019 рік – рік вибору майбутнього. Але поки ми рухаємося в минуле. І це наша відповідальність, адже це ми обрали тих, хто вибрав цей шлях.

Попереду 2018 й. І це рівно рік до Рубікону.

Як повідомлялося, Український інститут майбутнього готує прогноз "2018: виклики і можливості". Презентація аналітичного прогнозу “2018: виклики і можливості” відбудеться наприкінці грудня 2017 року в Українському інституті майбутнього. Це вже друге спільне дослідження-передбачення від UIF. Перший  аналітичний прогноз був виданий у рік заснування аналітичного центру, ознайомитися із документом “2017: виклики і можливості”можна на офіційному сайті uifuture.org.

Прогнози 2017 і 2018 під загальною назвою “Виклики та можливості - це збірки висновків експертів UIF про майбутнє інформаційних процесів у сферах міжнародноїта внутрішньої політикинаціональної безпеки та оборониекономікиправоохоронної та судової системи та освіти, що досліджуються на основі загальних тенденцій розвитку ґалузей протягом року.

Метою випуску щорічної збірки прогнозів експертів є інформаційне сприяння розширенню горизонту планування розвитку країни і як наслідок - ухвалення людьми, які ухвалюють рішення, успішної стратегії на майбутні 10-15 років.