Найєм проти Хуга: чи є російські військові на Донбасі. Хто правий?

29.10.2018

ФОТО: atn.ua

Заступник голови місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг в інтерв'ю виданню Foreign Policy заявив: "Ми не побачили на Сході України прямих доказів російського втручання".

Реакція пана Найєма, який засумнівався у психічному здоров'ї пана Хуга, зрозуміла.

Але все ж таки розглянемо більш детально непрямі факти, наведені заступником голови місії ОБСЄ трохи детальніше:

1) «Конвої, які виїжджають і в'їжджають в Україну по грунтових дорогах посеред ночі в місцях, де немає офіційного перетину кордону»

Дійсно, конвої не мають жодних розпізнавальних знаків - отже, це непрямий доказ російської активності.

2) «Взяті в полон українською армією особи заявляють, що вони служать у російській армії і при ротації беруть участь у військових діях в Україні»

А ось це вже маячня. Якщо документи, вилучені у захоплених російських військовослужбовців, які, взичайно ж, були надані під час зустрічі з військовополоненими, не є прямим доказом присутності військ агресора на суверенній українській території, боюся уявити, що ж дійсно є.

3) «Помітили людей у куртках з розпізнавальними знаками Російської Федерації»

Подібні бушлати дійсно можна купити в будь-якому воєнторзі. Тим більше, що російські «волонтери» свого часу масово завозили їх на територію ДНР \ ЛНР як «гумдопомогу». До того ж, за словами пана Хуга, серед озброєних людей були також помічені особи одягнені в німецькі та іспанські бушлати. Що ж, спишемо і це на непрямий доказ.

Але ось що дивно, пан Хуг ні слова не сказав про присутність в зоні ООС російської техніки, яку було досить складно не помітити. Тим більше, що попередні місії ОБСЄ неодноразово заявляли про це. З останнього, у серпні було зафіксовано російські РЕБ, ППО, десятки танків і артилерійських систем.

Очевидно, даний фактор, на думку Олександра Хуга, не є прямим доказом присутності збройних сил РФ на території України і навіть не потребує оголошенні.

Також варто відзначити, що ОБСЄ витрачає виключно багато часу для того, щоб зробити хоч якісь чіткі заяви. Не берусь судити, чи пов'язано це з небажанням йти на ескалацію з РФ або ж це відбувається в межах прийнятої ними політики уникати прямих відповідей.