Словацький дипломат покине Росію за 48 годин - дайджест новин від сусіда

17.12.2018

Фото: RFI

Уряд стурбований можливими негативними наслідками Brexit та загрозою розширення зон нестабільності на континенті. Тому активізуються контакти з сусідами, узгоджена позиція щодо стримування РФ в Україні (на тлі подій в Азовському морі) та поглиблюється співробітництво в межах NATO.
Більш детально про це - в нашому дайджесті новин зі Словаччини за 10-16.12.2018


- Відбулася зустріч Прем'єр-міністра Сербії Ани Брнабич та Прем'єр-міністра Словаччини Петера Пеллегріні. Пеллегріні підтвердив, що Словаччина продовжує підтримувати територіальну цілісність Сербії і не змінила свою позицію щодо Косово, а також  підтримує зусилля Сербії щодо вступу до Європейського Союзу. Словаччина є однією з небагатьох країн ЄС і НАТО, які до сих пір не визнали незалежність Косово. Крім того, Словацька республіка категорично відкидає перетворення сил безпеки Косово в регулярну армію різними неконституційними способами, які уряд Косово багато разів намагався використати.

- В середу, 12 грудня,  вібулася зустріч Міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака з заступником держсекретаря Джоном Салліваном, який завітав до Словаччини. Лайчак зазначив про необхідність продовжувати послідовно підтримувати територіальну цілісність України, а також процеси реформ, необхідні для реалізації київських євроінтеграційних прагнень.  Лайчак проінформував американського партнера, що розвиток в Україні стане однією з головних тем, над якими він буде працювати під час головування Словаччини в ОБСЄ. На зустрічі Лайчак також закликав підтримувати євроатлантичне співробітництво, адже за його словами США і Європа, як у НАТО, так і на платформі ЄС-США, залишаються найближчими партнерами та ключовими союзниками.

-Словаччина підтримує продовження економічних санкцій проти Росії, прийнятих 13 грудня на засіданні Європейської Ради у зв'язку з нинішнім конфліктом в Азовському морі.  Про це заявив Прем'єр-міністр Петер Пеллегріні.

-Словаччина  відправить гуманітарну допомогу вартістю понад 27 тисяч євро в Мазарі-Шаріфі в Афганістані. Мета словацької допомоги - дати освіту афганським дітям і, отже, можливість впливати на позитивні зміни у своїй країні. 

-Найбільша програма модернізації в історії Словацьких збройних сил стає реальністю. У присутності Прем'єр-міністра Пітера Пеллеґріні в Управлінні уряду Словаччини 12 грудня Міністр оборони Пітер Гайдеш підписав договори, необхідні для закупівлі американських винищувачів F-16, і Рамкову угоду між Міністерством оборони Словацької Республіки та американською воєнно-промисловою корпорацією "Локхід Мартін", угоду про промислову кооперацію щодо розвитку аерокосмічної промисловості Словаччини та забезпечення поступової передачі повноважень з обслуговування повітряного судна в оборонну промисловість Словаччини.

-Словацький військовий дипломат повинен буде покинути Росію. Це рішення є реакцією на попереднє рішення Словаччини про вислання російського дипломата в кінці листопада через підозри у шпигунстві. Словацький дипломат тепер має 48 годин, щоб виїхати з Росії.

 -Словаччина занепокоєна питанням Brexit. У січні відбудеться зустріч відповідальних департамантів, представників торгівлвлі та промисловості Словаччини з ініціативи  Прем’єр-міністра  Петера Пеллегріні, з приводу Brexit та його економічного та політичного впливу на Словаччину.
Під керівництвом міністра економіки і Міністерства закордонних справ були створені робочі групи експертів з різних областей, які розробляють  сценарії, за якими Словацька Республіка буде діяти в разі негатиних наслідків Brexit. Міністерство закордонних справ та європейських справ Словаччини навіть запустило на своєму веб-сайті інформаційну платформу про можливі наслідки виходу Великої Британії з ЄС. Платформа буде швидко реагувати на розвиток переговорів Brexit, а інформація буде регулярно оновлюватися, щоб надати громадянам та підприємствам відповідні рекомендації для вирішення їх питань.

Валерія Півень, стажер УІМ