Словаччина виступає проти візиту В’ячеслава Володіна через Україну

20.05.2019

Фото: Крым.Реалии


Спікер Парламенту Словаччини Андрій Данко намагався організувати проведення Євразійського саміту у Словаччині за участю В’ячеслава Володіна, Голови російської Державної думи, але через принципову проєвропейську позицію представників словацького уряду, ініціатива зазнала поразки. Але до чого тут Україна? Читайте у новинах зі Словаччини.

 

Спікер словацького парламенту Андрій Данко святкував річницю  закінчення Другої Світової війни з парадом та георгіївськими стрічками у Москві. Він виявився єдиним представником ЄС, який прийняв запрошення пана Путіна відвідати святкування. Після офіційної частини Данко був запрошений на обід разом з Президентом Росії, Патріархом Кирилом та іншими російськими високопосадовцями.  А пізніше Андрій Данко з Головою Державної думи В'ячеславом Володіним обговорив інвестиційні можливості для словацьких компаній в Росії. За його словами, результатом цієї зустрічі  буде близько десятків словацьких підприємців в Росії наприкінці червня.  Словацькі підприємці зможуть представити себе в Міністерстві промисловості і торгівлі Росії, а потім відвідати певний регіон з інвестиційними можливостями. Данко конкретизував, що це стосується скляної промисловості, а також автомобільного сектору. На брифінгу для журналістів Данко також зазначив, що після введення санкцій проти Росії, обсяг торгівлі між Європейським Союзом і Росією скоротився на 20 %, тоді як товарообіг Росії з США збільшився на 20 %, тонко натякаючи, що Словаччина робить помилку, коли продовжує вводити санкції роти Росії. Данко також додав, що  за інвестування в Росію конкурують ряд іноземних компаній.

Також пан Данко хотів запросити до Словаччини Голову російської Державної Думи В'ячеслава Володіна. І це незважаючи на те, що Володін знаходиться у списку небажаних  осіб у ЄС.  Данко розповів журналістам, що він не відмовився б від ідеї організувати, так званий, Євразійський саміт у Словаччині за участю Росії. Данко намагався узгодити цей виняток з представниками словацького уряду, але колеги не підтримали його ініціативу. Директор Департаменту преси Міністерства закордонних справ Словаччини Юрай Томага пояснив журналістам, що Словаччина не може підтримувати такі ініціативи, бо це суперечить чинним правилам ЄС та через те, що залучати російського представника до події, яка підтримує територіальну цілісність України, - недоречно. Голова парламентського зовнішньополітичного комітету Словаччини Катаріна Касфалвайова також розкритикувала бажання Данка запросити Володіна до Словаччини. За її словами, людину, яка відповідає за анексію Криму, порушення територіальної цілісності східного сусіда (України) і грубе порушення міжнародного права, не можна вітати у Словаччині. Пані Катаріна впевнена, що навіть дружба Данка і Володіна  не може вплинути на міжнародне право і відповідальність, яку має нести Росія за порушення  суверенітету України.  

            Крім того, цього тижня Віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович приєднався до президента США Дональда Трампа у відкритті нового терміналу зрідженого природного газу (LNG) у Луїзіані, США. Метою цього проекту є експорт природнього газу до Європи. Таким чином, він має підвищити енергетичну безпеку ЄС. За словами Шефчовича, запуск Cameron LNG є доказом стратегічного партнерства у сфері енергетичної безпеки та співпраці ЄС та США. У результаті, європейські країни матимуть три газові маршрути. Наразі США не є домінуючим експортером газу до Європи, на відміну від Росії та Норвегії. Однак Трамп має намір посунути Росію. Проте, Словаччина імпортуватиме газ з США тільки в тому випадку, якщо він буде дешевше за російський, або якщо постачання газу відключатиметься, як і в 2009 році, коли Україна перебувала в конфлікті з Росією.

Минулий тиждень також відзначився мітингом. Близько тисячі виробників сталі  вийшли на центральні вулиці Кошице та звернулися з проханням про підвищення заробітної плати. Захід був організований профспілками металургійних заводів. Протестувальники просили звернути увагу уряду Словаччини, на те, що вони є членами Європейського Союзу, і заслуговують дійсно європейської плати за роботу. У Єврофері (Асоціація виробників сталі у Європі) заявили, що європейський металургійний сектор зіткнувся з новою кризою через поєднання декількох несприятливих факторів: збільшення обсягів імпорту сталі, уповільнення економічного зростання, високі і нестабільні ціни на сировину та зростання цін на квоти на викиди.

Півень Валерія,

Стажер УІМ