Данило Монін: МВФ блефує

03.01.2020

Блефом зі спробою нав’язати Україні свій економічний порядок денний назвав лист від МВФ експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Данило Монін. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук».

Експерт нагадав, що близькі до західного фінансового капіталу видання оприлюднили грізний лист від МВФ деяким українським чиновникам. У ньому йдеться: Україна не виконує взятих на себе зобов’язань, що ставить під загрозу угоду з МВФ й може негативно позначитись на стабільності гривні, цінах та економічному зростанні. Насамперед, зазначається у листі, це стосується цін на газ для населення, які повинні стати ринковими з лютого.

«Наміри МВФ погіршити становище населення – це не новина, так само, що МВФ дуже не любить нашу спрощену систему оподаткування, тому вони категорично проти збільшення лімітів. Але більш цікаво з моєї точки зору є інше. Для мене очевидно, що нинішній курс гривні вже зараз є загрозою реальному сектору економіки та державному бюджету. Враховуючи отримання 2,9 млрд доларів, «Нафтогаз» очевидно виплатить 50 млрд додатково в бюджет 2020 року. При цьому Україна має 2 варіанти: спалити ці гроші (на чому власне наполягає МВФ, тримаючи курс низьким і отримуючи великий дефіцит бюджету), сповільнюючи економічне зростання й цементуючи поточний статус-кво, або вивести курс в цільовий діапазон і використовувати бюджетні кошти для розвитку, зростання економіки і формування заділу для лібералізації бізнес-середовища. Очевидно, що отримання коштів від МВФ робить платіжний баланс ще більш позитивним на 2020 рік, що лише погіршуватиме стан реального сектора економіки і державних фінансів», – пише Данило Монін.

Таким чином, резюмує експерт UIF, МВФ намагається залякати Україну.

«Про результат скоро дізнаємося. Він визначить рух України на початку цього року, а можливо й на увесь 2020 рік», – зазначив Данило Монін.