Частина Закарпаття ризикує перетворитися на угорський анклав

10.02.2020

Угорці мають стати повноцінними громадянами України, не втрачаючи своєї ідентичності. Для цього держава повинна почати комплексно працювати з національними меншинами. Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» керівник програми європейських, регіональних та російських досліджень Українського інституту майбутнього Павло Клімкін.

 

«Я багато разів був на Закарпатті й бачив, як українські угорці не відчувають себе вдома в Україні. Їм бракує розуміння країни, громадянами якої вони є. Ми маємо їм в цьому допомогти, інакше частина Закарпаття остаточно перетвориться на угорський анклав. Прапори над органами влади в Закарпатті не тільки українські, але й угорські. Та й живуть там за угорським часом. У нас як не було, так і немає єдиного центру вироблення політики та її реалізації щодо нацменшин. У цій ситуації на нашій території домінуватимуть інші», – зауважив Павло Клімкін.

 

Крім достойного рівня знання української мови, додав експерт, угорцям потрібні базові знання української історії, географії, основ держави і права.

 

«Якщо комусь заважає кількість цих предметів можна об’єднати їх в один –  умовно «українська мова та українознавство». Слід домовитися з угорцями, як вони будуть викладатися, і які критерії контролю якості. Це принципово! А скільки це буде відсотків від загальної освіти – це другорядне. Тим більше, що в нас майже не існує якісної шкільної освіти за межами міст (та й в містах теж)», – констатував Павло Клімкін.