UIF долучився до «мозкового центру» для швидкого реагування на економічні виклики

26.03.2020

 

Анатолій Амелін, керівник економічних програм UIF, вважає, що створення прем’єр-міністром Денисом Шигалем «мозкового центру» для швидкого реагування на економічні виклики – це дуже нестандартний крок для українського уряду, але єдино правильний. Про це він заявив на своїй фейсбук-сторінці.

До «мозкового центру» долучаться Український інститут майбутнього, а також інші аналітичні центри, представники бізнесу та Офісу Президента з метою протидії викликам через пандемію.

«Україна і світ знаходяться у великій турбулентності та міксі двох кризових процесів – світова економічна криза й вірусна пандемія», – зауважив Анатолій Амелін.

Експерт вважає, що основна мета цього аналітичного центру – давати оперативну оцінку ситуації, ефективний антикризовий план, який дозволить економіці, бізнесу, громадянам пройти кризу з меншими негативними наслідками.

«Головне завдання – збереження робочих місць і рівня доходів населення. А для цього потрібна підтримка економіці й бізнесу. Підготовка та реалізація плану можлива тільки за умов об’єднання спільних зусиль уряду, аналітичних експертних центрів, бізнесу й бізнес-асоціацій. Потрібна: оперативна інформація; розуміння потреб бізнесу; оцінка необхідних ресурсів, джерел їх залучення; оцінка ефекту; пріоритизація завдань; ефективні комунікації», – вважає Анатолій Амелін.

Також Анатолій Амелін заявив, що Український інститут майбутнього вважає важливим максимально підтримати цю ініціативу. «Всі напрацювання, дослідження, експертний і аналітичний потенціал аналітичного центру  спрямований на допомогу в підготовці та імплементації антикризових заходів для української економіки», – додав він.

«Наступний крок після проходження гострої фази кризи – довгострокова економічна стратегія України. Країни, у яких немає своєї прагматичної стратегії розвитку, є ресурсом для країн, що її мають. Україна повинна мати свій план і стати економічно сильним суб’єктом, країною з сильною економікою, в якій живуть щасливі люди», – підсумував експерт.